۳۰ تير ۱۳۹۰

ورزشی 1( زمان رو تنظیم میکنیم)

ashkan [ ۳۱ تير ۱۳۹۰ ]

سلام مثل همیشه عالی بود بابک جان


خاقانی [ ۳۱ تير ۱۳۹۰ ]

روز جمعه 17 تیرماه در برنامه هفت و سپس در چند سایت خبری اشاره به کپی برداری از طرح پوسترهای خارجی در سینمای ایران شد. اینجانب امیرشیبان خاقانی طراح پوستر، گرافیک محیطی و سازنده آنونس فیلم‌های سینمایی یکی از کوچکترین اهالی سینما هستم و تمام موقعیت شغلی خود را مدیون لطف خداوند متعال و سینمای ایران میدانم، لازم می‌دانم توضیحاتی مبنی بر آثار ذکر شده در برنامه هفت و سایت‌های خبری ارائه دهم.
امروزه به دلیل وسعت آگاهی مردم و دسترسی همگان به اینترنت بدیهی است که هر شخصی با یک جستجو در اینترنت می‌تواند به اصل و فرعی بودن طرح، آگاهی پیدا کند. به همین سبب اینجانب دلیلی برای پنهان کاری و یا اصرار بر این نکته که صاحب اصلی طرح‌های فوق بوده‌ام نداشته و ندارم و لازم است این مطلب را ذکر کنم که سفارش دهندگان آثار فوق از کپی بودن این طرح‌ها آگاهی کامل داشته و به هیچ عنوان پنهان کاری در کار نبوده است. شخصا بعد از اجرای طرح، تمام همکارانم را از کپی بودن این طرح‌ها مطلع نموده‌ام. شاهد این مدعا مطلبی است که در تاریخ 29 اردیبهشت ماه در خبرگزاری فارس و چند سایت دیگر نوشتم و در آن مطلب در پاراگراف سوم به کپی بودن طرح بیلبورد فیلم «جرم» از پوستر فیلم «ساعت بیست وپنج» به طور کامل اشاره کردم. (این مطلب در آرشیو این سایت همچنان موجود است.)
اما اشتباه بزرگتر امضای من کنار تعدادی از این آثار بوده است.(پوستر حوالی اتوبان- گرافیک محیطی جرم – گرافیک محیطی محاکمه در خیابان)
این مهم‌ترین نکته در هر اثر هنری است که می بایست امضای اثر متعلق به خالق آن باشد. اشتباه خود را در این زمینه می پذیرم و به هیچ عنوان منکر آن نمی شوم. در آخر چه خوب است همچنان که از طرح های کپی اسم برده می شود از دیگر طرح های پوستر اینجانب نیز یاد شود: پوستر اصلی فیلم های: جرم – ورود آقایان ممنوع - مرهم - اتوبوس شب – درباره الی – پارک وی – حریم – سن پترزبورگ – لطفا مزاحم نشوید – اخراجی‌ها‌1 - هرشب تنهایی – اقلیما - سیزده 59 و ...


نام Name
ایمیل Email
سایت Website
پیغام Message
کد امنیتی : Security Code :
اگر تصویر نمایش داده نشده است و یا خوانا نیست، لطفا بر روی آن کلیک کنید تا عبارت جدیدی نمایش داده شود.
3574612